YÖM Kamp’tan herkese selamlar,

8 Ekim’de YÖM Okulları öğrencileri ile birlikte keyifli bir tırmanış etkinliğindeydik. Farklı yaş gruplarından birçok öğrencimizle beraber keyifli olduğumuz kadar heyecanlı, heyecanlı olduğumuz kadar da coşkuluyduk.

Etkinliğe öğrencilerimizin uzman eğitmenler eşliğinde güvenli bir ortamda duvar tırmanışı gerçekleştirebilecekleri Duvar X tırmanış salonunda çember etrafında tanışma oyunu oynayarak başladık. Ardından tırmanış ayakkabılarımızı giyip yavaş yavaş ısınmaya başladık. Öğrencilerimizin ‘Acaba?’ diyen meraklı bakışlarının ‘Haydi! Başlayalım artık!’ şeklinde bir hevese dönüşmesini sizler de görmeliydiniz…

Ardından tırmanış etkinliğine geçtik ve öğrencilerimiz farklı mesafe ve rotalarda tırmanmaya başladılar. Karşılaştıkları engeller karşısında çözüm üretme; plan ve strateji geliştirme becerilerini geliştirirdiler. Öte yandan düşmeyi başarısızlık olarak değil, öğrenme deneyiminin bir parçası olarak değerlendirmeyi; düştüklerinde tekrardan ayağa kalkmayı, vazgeçmemeyi tecrübe ettiler. Kendi bedenlerinin sınırlarını keşfetme fırsatı buldular. Bunu yaparken de yüzlerindeki kocaman gülümsemeyle eğlenmeyi hiç ihmal etmediler.

Böylelikle ‘İyi ki!’lerle dolu bir etkinliği daha tamamlamış olduk.

Öğrencilerimizden biri gün sonunda “Bir daha ne zaman tırmanacağız?” diye sormuştu; o öğrencimize verdiğimiz cevabı, bir kez de buradan tekrarlayım o halde: “En yakın zamanda…”

Bir sonraki YÖM Kamp etkinliğinde buluşmak dileğiyle…

Görüşmek üzere,

YÖM Kamp’tan kucak dolusu sevgiler

Bir yanıt yazın