Asude ile SERAMİK (2.Seviye)


Bu atölyemiz; yöm kamp bünyesinde daha önce seramik eğitimi almış öğrencilerin katılımına açıktır.

İlkokul seramik ikinci seviye Atölyesi, öğrencilerin seramik sanatındaki becerilerini daha derinleştirmeleri ve yaratıcılıklarını daha sofistike eserlere taşımaları için tasarlanmıştır. İleri seviye teknikler, kompleks projeler ve özgün tasarımlarla dersleri zenginleştirmeyi amaçlar.

Ne Yapıyoruz?

İlkokul Seramik İleri Seviye Atölyesi boyunca; öğrencilere daha karmaşık seramik tekniklerini öğretme, özgün projeler tasarlama ve glazürleme tekniklerini daha ileri seviyeye taşıma üzerine odaklanıyoruz.

7 Haftalık Ders Plan İçeriği

  1. Hafta: Gelişmiş seramik malzemeleri tanıma ve önceki bilgilerin genel bir gözden geçirilmesi. İleri seviye el şekillendirme teknikleri ve özgün tasarım üzerine çalışmalar.
  2. Hafta: Strüktürel eserler – Kompleks kap ve vazo yapımı üzerine detaylı çalışmalar. İleri düzey glazürleme teknikleri.
  3. Hafta: Soyut heykel çalışmaları – Daha karmaşık form ve konsept çalışmaları. Kişisel tarzın geliştirilmesi.
  4. Hafta: Fonksiyonel eserlerin ileri seviye tasarımı – Büyük boyutlu çaydanlık veya karmaşık seramik heykellerin tasarımı. Çalışmaların eleştirel analizi.
  5. Hafta: Raku tekniği ile tanışma – Fırından çıkarılma sırasında seramik üzerine etkiler. Deneysel çalışmalar.
  6. Hafta: Teknolojinin entegrasyonu – Seramik ve dijital tasarımın birleşimi üzerine projeler. Gelişmiş glazürleme ve dekorasyon teknikleri.
  7. Hafta: Kişisel sergi hazırlıkları ve öğrenci eserlerinin sergilenmesi. Eleştirel değerlendirme ve sanatın gelecekteki yönleri üzerine tartışmalar.

Bu program, öğrencilere seramik sanatında ileri düzey beceriler kazandırırken aynı zamanda sanatın daha geniş bağlamındaki konuları keşfetmelerine olanak tanır.

Eğitmen: Asude Gümüş Okutan

Kontenjan: Min:5 Max:10 (Minimum katılımcı sayısına ulaşıldığında açılacaktır.)

Günü ve saati: 22 Nisan – 7 Haziran 2024 tarihleri arasında her Perşembe 16.15-17.15 saatlerinde Yöm okulları Göztepe yerleşkesi maker alanında yapılacaktır.

Son kayıt günü: 19 Haziran 2024

Ücret bilgisi ve ödeme yöntemi:

Nakit veya Havale 4000₺

Kredi kartı tek çekim: 4250₺

Kredi kartı 2 taksit: 4350₺

Link üzerinden başvurunuzu oluşturduktan sonra ilgili tutarı:

YÖM KAMP EĞİTİM ORGANİZASYON A.Ş. TR73 0006 4000 0011 1011 4124 57 iban numaralı İş Bankası hesabına iletebilirsiniz.

Kredi kartıyla ödeme seçeneğini seçtiğinizde ödeme linki tarafınıza ulaştırılacaktır.

Not: Kayıt oluşturup ödeme ilettikten sonra minimum katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda ödediğiniz tutar tarafınıza iade edilecektir.