YÖM Kamp’tan herkese selamlar,

Bir doğa kampı sonrası yine beraberiz. Geçtiğimiz hafta sonu, yani 22 – 23 Ekim’de, YÖM Kamp olarak Sakarya Karagöl Yaylası’nda YÖM Okulları öğrencileri ve velileriyle bir arada, geleneksel doğa kamplarımızın bir yenisini daha gerçekleştirdik.

Doğada öğrenmeyi, doğadan öğrenmeyi, doğa ile öğrenmeyi “Yaşayarak / Deneyerek Öğrenme” yaklaşımının olmazsa olmaz parçaları olarak görüyoruz. Doğa ile kurduğumuz sıkı ilişkinin hem bizlere hem öğrencilerimize hem de velilerimize güvenli bir alan açtığını ve YÖM öğrenme ekosisteminin içinde doğanın ayrı bir yerinin olduğunu görüyoruz.

İçlerini bayram sabahı coşkusu saran öğrencilerimizin doğa ile kucaklaşmasını, hasret gidermesini izleyerek keyifle başlıyoruz YÖM Okulları doğa kampımıza.

Ekim ayını uğurlamaya hazırlandığımız bugünlerde, kasım ayına çeyrek kala, artık iyiden iyiye hissediyoruz sonbaharı. Doğanın da sonbahar elbisesini giydiğini görüyoruz. Bitkilerin, yaprakların, ağaçların yeşilden kahverengine yakınsayan geçişleri, doğanın eşsiz döngüsünü hatırlatıyor bizlere tekrardan. Yürüyüşlerimiz boyunca sık sık bu hayranlığımızı dile getirmeye devam ediyoruz…

Yazın esen rüzgarın tenimizde gezinmesini dört gözle beklerken şimdilerde aynı rüzgarın sertliğinden yakınıyoruz. Neyse ki, hepimiz soğuklardan korunma konusunda azami derecede tedbirliyiz. Yağışlardan dolayı ıslanan odunlar güçlü bir kamp ateşi yakmamızı engellese dahi, bunun da üstesinden geliyoruz bir şekilde…

Tedbir demişken, özellikle sonbahar ve kış aylarında kamp yapmayı düşünen kampseverlerin mutlaka yanına alması gereken gereken malzemelerden bahsettiğimiz içeriğimiz YÖMKamp Instagram hesabımızda. Göz atmak ister misiniz?

 

Her kampımızda olduğu gibi, bu kampımızda da çocuklarımızın problem çözme, ekip olma, iş birliği yapma, yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerini destekleyecek birçok etkinlik düzenledik. Klasik çakı kullanma tekniklerinden doğadan topladığımız malzemelerle süs eşyaları tasarlamaya; okçuluktan düğüm bağlama atölyelerine hem keyif dolu anlar yaşadık hem de öğrencilerimizle beraber öğrendik.

Öğrendiğimiz, paylaştığımız, deneyimlediğimiz nice kamplara.

Bir sonraki kampımızda görüşmek üzere…

YÖM Kamp’tan sevgiler,

Bir yanıt yazın